چگونه احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیم

چگونه احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیمReviewed by مدیرناب on Dec 20Rating:

چگونه احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیم

کیست که در ذهن خودش جمله ی من آرزو دارم احساس بهتری داشته باشم را نگفته باشد ، زمانی که به طور مرتب مورد محبت واقع شده باشید و عشقی را که به شما ابراز می شود را احساس کرده باشید ، یاد خواهید گرفت که ارزشمند هستید. حتی اگر کار اشتباهی انجام بدهید و راه غلطی بروید مانند هر شخصی در کره ی زمین دارای ارزش هستید ، مهم نیست چه چیزی در بیرون اتفاق می افتد ، شما از درون احساس خوبی نسبت به خود خواهید داشت.

این کلید خوشحالی و تقویت عزت نفس است . در درون خودتان احساس ارزشمند بودن بکنید بنابراین زمانی که به آن نیاز خواهید داشت بخاطر خواهید داشت که شما به اندازه کافی خوب هستید.متاسفانه بسیاری از چیزها ، حوادث ، مردمان امروزی باعث می شوند ما عبارت بالا را فراموش کنیم و احساس ارزشمند بودن را در بیرون از خودمان جستجوکنیم.

فرهنگ مصرفی در اطراف ما تعداد بیشماری راه را پیشنهاد می کند تا احساس عزت نفس بکنیم ، آن کفش را بخرید ! آن کت ! آن ماشین با استخر شنا ولی اینها به تنهایی کافی نیستند ما باید از درون احساس خوبی به خود داشته باشیم ، کلید تقویت عزت نفس رسیدن به خوشحالی و سلامتی است.

دکتر مالتز از آزمایشات خود بر روی بیماران خود به این نتیجه رسید که اگر بیمار تصویر درونی ضعیفی نسبت به خود داشته باشد تغییر چهره با جراحی پلاستیک تاثیری در حال وی ندارد . او آن را به عنوان اثر زخم درونی عنوان کرد . راه حلی که برای این بیماران ارائه کرد فن تصویر سازی بود . او نتیجه شگفت انگیزی گرفت . بیمارانی که طرز فکر کردن خودشان را تغییر دادند خودکام تر و خوش بخش تر بودند و عزت نفسشان به سرعت افزایش پیدا کرد.

خودتان را از درون عوض کنید ، جهان بیرون هم تغییر خواهد کرد.

دکتر مالتز گفت زمانی که من این فن را به افراد یاد میدادم آن ها اعتراف می کردند در شغل و زندگی خود بهتر عمل می کردند.

ما بسیاری افرادی را می بینیم که خوش قیافه نیستند اما خودشان فکر می کنند که آدم جذابی هستند و در نتیجه دیگران هم در مورد آنان همینگونه فکر می کنند. اگر کسی باور داشته باشد جذاب نیست ، دیگران هم او را جذاب نخواهند دید ، همین جمله در مورد ثروت صدق می کند ، اگر احساس خوبی نسبت به پول اضافه خود نداشته باشید آن را خرج خواهید کرد و یا راهی برای رهایی از آن میابند .

اگر عزت نفس پایینی داشته باشید ، احساس خوبی نسبت به خود ندارید بنابراین با زبان بدن خود به نداشتن اعتماد به نفس تاکید می کنید. با بهبود تصویرسازی ذهنی ، اعتماد به نفستان را بدست خواهید آورد .در جلسات آینده روش هایی از قبیل مدیتیشن ، موسیقی تجسمی برای داشتن احساس بهتر به خود و آرامش و تمرکز خواهم آورد.

افکار مثبت

مدیرناب

 

print

درباره نویسنده

طراح و مدیر ایده های های برتر ، طراح پروژه و روانشناسی اصول موفقیت ، طراحی وب در همه ضمینه ها --- رضا رسولی

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

logo-samandehi
There are no products
error: Content is protected !!