آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب http://modirnab.ir کسب و کار اینترنتی | بازاریابی Tue, 28 Mar 2017 20:25:19 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.3 test http://modirnab.ir/2017/03/17/test/ http://modirnab.ir/2017/03/17/test/#respond Fri, 17 Mar 2017 18:53:29 +0000 http://modirnab.ir/?p=7859 نوشته test اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته test اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/test/feed/ 0 چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم http://modirnab.ir/2017/03/17/how-do-we-find-the-right-keywords/ http://modirnab.ir/2017/03/17/how-do-we-find-the-right-keywords/#respond Fri, 17 Mar 2017 18:45:38 +0000 http://modirnab.ir/?p=7854 چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم انتخاب کلمات کلیدی (چه به صورت تک کلمه باشد و چه به صورت عبارت های چند کلمه ای) یک مسئله حیاتی و مهم در بهبود رتبه بندی هر وبسایتی است. انتخاب درست کلمات کلیدی در کنار سایر اقدامات برای بهینه سازی وبسایت می تواند در مدت زمانی معقول، بازدید ...

نوشته چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>
چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم

انتخاب کلمات کلیدی (چه به صورت تک کلمه باشد و چه به صورت عبارت های چند کلمه ای) یک مسئله حیاتی و مهم در بهبود رتبه بندی هر وبسایتی است. انتخاب درست کلمات کلیدی در کنار سایر اقدامات برای بهینه سازی وبسایت می تواند در مدت زمانی معقول، بازدید کنندگان و مخاطبان هدف را به سایت شما هدایت کند. از سوی دیگر اگر سایر اقدامات بهینه سازی سایت را انجام داده باشید، اما کلمات کلیدی را به درستی انتخاب نکرده باشید، وبسایت شما هیچ گاه موفق نخواهد شد. در این صورت بازدیدکنندگان اندکی خواهید داشت و همان تعداد اندک هم ممکن است هیچ خریدی از  شما انجام ندهند. حالا سوال این است که برای انتخاب درست کلمات کلیدی چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟
مرتبط
کلمات کلیدی که انتخاب می کنید باید مرتبط با محصولات و خدمات شما باشند. هر چه این ارتباط و تناسب بیشتر باشد، بهتر و سریع تر در نتایج جستجو رتبه می گیرید و نرخ تبدیل شما نیز افزایش می یابد. یعنی بازدیدکنندگان بیشتری به مشتری تبدیل خواهند شد.
تصمیم به خرید
شما باید کلماتی را انتخاب کنید که افرادی را جذب کند که در مرحله صحیحی از چرخه خرید هستند. هر چه این افراد به مرحله تصمیم برای خرید نزدیک تر باشند، احتمال خریدشان از شما بیشتر می شود. شما کاربرانی می خواهید که آماده خرید کردن باشند، نه افرادی که صرفا در جستجوی اطلاعات باشند.
حجم جستجو
کلماتی را انتخاب کنید که زیاد مورد جستجو قرار می گیرند. اگر بتوانید در نتایج کلمات کلیدی پرجستجو، رتبه خوبی کسب کنید حجم زیادی از افرادی که آن کلمات را جستجو می کنند، وارد سایت شما خواهند شد. ابزارهایی نیز برای آگاهی از میزان جستجوی کلمات کلیدی مختلف وجود دارد.
رقابت پذیری
برای اینکه بتوانید با صرف حداقل هزینه و زمان رتبه خوبی بدست آورید، باید کلماتی را انتخاب کنید که برندهای معروف و یا وبسایت های پربازدید و پرسابقه به طور فعال بر روی آن ها هدف گذاری نکرده باشند. در مورد هر کلمه یا عبارت کلیدی باید ۱۰ وبسایت برتر که در صفحه اول نتایج جستجو قرار می گیرند را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا  در مورد این کلمه یا عبارت کلیدی خاص، سایت شما توان رقابت با آن ها را دارد؟


تک کلمه ای یا چند کلمه ای؟ عمومی یا خاص؟
هدف صاحبان کسب و کار این است که در کلمات کلیدی مهم و پرجستجوی مرتبط، بالاترین رتبه را از آن خود کنند. اما وقتی به صفحه اول نتایج جستجو نمی رسند و یا اغلب بازدیدکنندگانشان مرور کننده هستند و نه خریدار، دچرا یأس و ناامیدی می شوند.
چاره چیست؟ برای دستیابی به این هدف بهتر است به جای استفاده از کلمات کلیدی عمومی و معمول، از عبارات چند کلمه ای و خاص استفاده کنید. در ادامه با طرح یک مثال، به این موضوع می پردازیم:
یک آژانس مسافرتی با آدرس وبسایت africanholidayofalifetime.co.ir (دقت داشته باشید که این سایت و این مثال واقعی نیست) خدمات لوکس و گرانقیمت خود برای گذران تعطیلات در آفریقا را به فروش گذاشته است. این شرکت ماهانه ۱ میلیون تومان برای سئو، افزایش بازدید کنندگان و افزایش فروش از طریق سایت در نظر گرفته است. کلمات کلیدی که این شرکت می تواند مد نظر قرار دهد عبارتند از :
آفریقا- این کلمه کلیدی، بسیار گسترده بوده و موارد زیادی را در بر می گیرد. افرادی که این کلمه کلیدی را جستجو می کنند، به جنبه های مختلفی از تاریخ، جغرافیا، آب و هوا و سایر ویژگی های آفریقا علاقمند هستند. از بین افرادی که این کلمه را جستجو می کنند، درصد خیلی کمی (کمتر از ۱ درصد) قصد گذراندن تعطیلات مجلل در آفریقا را دارند. از طرف دیگر رقابت با وبسایت هایی که هم اکنون در مورد این کلمه کلیدی در رتبه های برتر قرار دارند، بسیار دشوار است.
تعطیلات- این کلمه کلیدی نیز بسیار گسترده است، جنبه های مختلفی را در بر می گیرد و هنوز آنقدر که باید، با موضوع مد نظر این آژانس مسافرتی مرتبط نیست. افرادی که این کلمه کلیدی را جستجو می کنند ممکن است به دنبال گذراندن تعطیلات در هر جایی از دنیا باشند. ممکن است به دنبال یک سفر ارزان یا یک سفر مجلل باشند. از سوی دیگر، رقابت زیادی بر سر این کلمه کلیدی وجود دارد و این سبب افزایش هزینه های بهبود رتبه بندی در مورد این کلمه کلیدی خواهد شد.
تعطیلات مجلل- این عبارت کلیدی خیلی بهتر از دو مورد قبل است. با این حال هنوز هم خیلی گسترده و فراگیر است چون در این عبارت کلیدی اشاره ای به محل سفر نشده است. اما جنبه مثبت آن این است که مجلل بودن سفر مشخص شده است، بنابراین افرادی که در جستجوی یک سفر مجلل هستند را به این وبسایت هدایت خواهد نمود. رقابت بر سر این عبارت کلیدی نیز نسبتاً بالا است. و این وبسایت شانس زیادی برای رتیه بندی در مورد این عبارت کلیدی نخواهد داشت.
تعطیلات مجلل در آفریقا- این، عبارت کلیدی مناسبی است. حجم جستجوی نسبتاً خوبی دارد و افرادی را به این وبسایت هدایت می کند که موضوع جستجوی آن ها ارتباط نزدیکی با این عبارت کلیدی دارد. رقابت بر سر این عبارت، در سطح قابل قبولی قرار دارد و می توان رتبه خوبی در آن به دست آورد. تنها مشکل بالقوه این عبارت کلیدی این است که ممکن است افرادی را به این وبسایت هدایت کند که فقط به دنبال کسب اطلاعات هستند نه خرید خدمات.
رزرو بلیط سفر مجلل به کنیا- این یک عبارت کلیدی عالی برای جذب کاربران مناسب است. کابر می داند که به دنبال چه نوع تعطیلاتی است (لوکس و مجلل)، می داند که تعطیلات خود را در کجا می خواهد بگذراند (کنیا) و تصمیم دارد که همین الان آن را رزرو کند. رقابت بر سر این کلمه کلیدی در سطح پایینی قرار دارد و به راحتی می توان به رتبه بندی خوبی در مورد این عبارت کلیدی دست یافت. با این که حجم جستجوی این عبارت کلیدی کمتر از موراد قبلی است اما باز هم آنقدر هست که ارزش تلاش برای کسب رتبه بندی برتر را داشته باشد.
می خواهم بلیط سفر به کنیا را برای تعطیلات ماه مارس ۲۰۱۴ رزو کنم- از لحاظ میزان ارتباط با موضوع مورد نظر، این عبارت کلیدی یک عبارت بسیار عالی است. کاربر می داند که دقیقاً به دنبال چیست و آماده پرداخت پول است. در زمان خیلی کوتاه و با صرف هزینه اندک می توان رتبه بندی خوبی در مورد این عبارت کلیدی به دست آورد. تنها مشکل آن این است که هیچ کسی چنین عبارت کلیدی دقیقی را جستجو نمی کند.
بررسی ها نشان داده اند که عبارت های متشکل از چهار کلمه یا بیشتر، بیش از ۴۰ درصد از کل جستجوهای اینترنتی را شامل می شوند. بنابراین با استفاده از عبارات کلیدی طولانی و خاص علاوه بر بهبود سریع تر رتبه بندی خود، بازدید کنندگان بیشتری را نیز به وبسایت خود هدایت خواهید کرد و فروش خود را افزایش خواهید داد.

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته چگونه کلمات کلیدی مناسب پیدا کنیم اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/how-do-we-find-the-right-keywords/feed/ 0 چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم؟ http://modirnab.ir/2017/03/17/how-to-sell-their-goods-on-the-internet/ http://modirnab.ir/2017/03/17/how-to-sell-their-goods-on-the-internet/#respond Fri, 17 Mar 2017 16:29:05 +0000 http://modirnab.ir/?p=7845 چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم؟ چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم و از اینترنت کسب درآمد داشته باشیم، این سوال مهمی است که شاید بسیاری از افراد پاسخ آن را نمی دانند. در این مقاله می­خواهم به معرفی روش­های مختلف فروش کالا از طریق اینترنت بپردازم. شاید اولین موضوعی که به ...

نوشته چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم؟ اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم؟

چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم و از اینترنت کسب درآمد داشته باشیم، این سوال مهمی است که شاید بسیاری از افراد پاسخ آن را نمی دانند.

در این مقاله می­خواهم به معرفی روش­های مختلف فروش کالا از طریق اینترنت بپردازم. شاید اولین موضوعی که به ذهن شما برای فروش کالا در اینترنت خطور کند، راه اندازی سایت اینترنتی است، اما گرچه با راه اندازی یک سایت اینترنتی می توانید کالاهای خود را بفروشید اما روش­های بسیار زیاد دیگری نیز برای این کار وجود دارند. بخصوص اگر تازه کار هستید و تجربه زیادی در تجارت الکترونیک ندارید.

در مرحله اول راه اندازی سایت را به شما پیشنهاد نمی­کنم، بلکه بهتر است ابتدا با روش­های مختلف فروش کالا از طریق اینترنت و بازاریابی اینترنتی آشنا شوید و سپس اقدام به راه اندازی سایت نمایید.

فروش کالا از طریق اینترنت دو مزیت فوق العاده دارد: مزیت اول اینکه هزینه راه اندازی اولیه فروشگاه در اینترنت بسیار پایین است و بعضا می­تواند صفر باشد و دومین مزیت این است که می­توانید با استفاده از روش­های بازاریابی اینترنتی مستقیما به مخاطب هدف و افرادی که به دنبال خرید محصولات شما هستند دسترسی پیدا کنید و فروشی بیشتر از فروشگاه­های حقیقی داشته باشید.

در واقع هدف اصلی این است که مشتریان بالقوه کالاهای خود را شناسایی کرده و کالای خود را به آنها معرفی کنید و سپس با ایجاد اطمینان و اعتماد در آنها بتوانید کالاهای خود را بفروشید. انتخاب رسانه مناسب برای تبلیغات و معرفی کالا، با توجه به مخاطبین آن رسانه و نوع کالای شما مشخص می­شود، در ادامه چند روش فروش کالا در اینترنت را بدون اینکه نیازی به راه اندازی سایت از طرف شما باشد بررسی خواهیم کرد.

بفروشیم

فروش کالاهای دست دوم

در صورتی که کالای دست دوم دارید یا در منزل وسائل اضافه دارید و نیازی به آنها ندارید می­توانید به راحتی آنها را از طریق اینترنت به فروش برسانید. معروفترین سایت فروش اجناس دست دوم در دنیا سایت ebay.com است که مالک آن(آقای پیر امیدوار)  اصلیتی ایرانی دارد، طبق آماری که سایت الکسا ارائه می­دهد سایت ebay هجدهمین سایت پربازدید دنیا محسوب می­شود.

سایت­هایی با کارکرد مشابه ebay در ایران نیز وجود دارند که از طریق آنها می­توانید اقدام به فروش کالاهای دست دوم خود بکنید، جالب است بدانید که اینگونه سایت­ها برای افراد زیادی در ایران و دنیا اشتغال ایجاد کرده­اند. خرید و فروش از طریق این سایت­ها باعث می­شود که واسطه ها از بین رفته و فروشنده در زمان بسیار کوتاهی بتواند کالاهای خود را به فروش برساند و از طرف دیگر، خریدار نیز کالاها را با قیمتی بسیار مناسب خریداری می­نماید.

از نمونه سایت­هایی که در ایران برای این کار مناسب هستند می توان به سایتهایی مانند divar.ir ، sheypoor.com و esam.ir اشاره کرد. برای معرفی کالای خود در سایت­های فروش اجناس دست دوم لازم نیست هزینه بپردازید، مگر اینکه خودتان بخواهید آگهی­های شما به صورت ویژه نمایش داده شود. البته سایت ایسام درصدی از مبلغ فروش را به صورت کارمزد از حساب شما کسر خواهد کرد.

فروش و معرفی کالا در سایت­های نیازمندی

کارکرد سایت­های نیازمندی دقیقا مشابه صفحات نیازمندی روزنامه همشهری است، با این تفاوت که جستجوی آگهی­ها و دسترسی به آگهی­های محلی در اینگونه سایت­ها بسیار ساده­تر است. طبق یک تخمین ساده می­توان برآورد کرد که بیش از ۳۰۰۰ سایت نیازمندی در ایران وجود دارد، البته همه این سایتها موفق نیستند و بازدید مناسبی ندارند، اما تقریبا همه آنها به شما این امکان را می­دهند که به صورت رایگان آگهی خود را ثبت کنید.

از معروفترین سایت­های نیازمندی در ایران می­توان به سایت هایی مانند istgah.com، iran-tejarat.com  و niazerooz.com  اشاره کرد. برای پیدا کردن سایت های نیازمندی کافیست عباراتی مانند درج آگهی رایگان، سایت نیازمندی، سایت تبلیغاتی و… را در گوگل جستجو کنید تا بتوانید با سایتهای بیشتری در این زمینه آشنا شوید و در آنها آگهی فروش کالای خود را درج نمایید.

فروش کالا در سایت های B2B و B2C

سایتهای B2B وب سایتهایی هستند که امکان ایجاد ارتباط بین تجارت­های مختلف را مهیا می­کنند. معروفترین سایت B2B در دنیا وب سایتalibaba.com است، جالب است بدانید که این سایت به تنهایی درصد قابل توجهی از صادرات کشور چین را به خود اختصاص داده، سایت علی بابا پنجاه و نهمین سایت پربازدید دنیا و بیست و سومین سایت پربازدید در ایران است.

نمونه سایتهای ایرانی زیادی نیز در این زمینه فعال هستند، برخی از این سایت­ها مختص یک صنعت خاص هستند، به عنوان مثال وب سایتpishehvar.com برای معرفی کالاهای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان قطعات خودرو فعالیت می­کند، سایت foodyar.com یک سایت B2B در زمینه صنایع غذایی است و سایتهایی مانند ۱st.ir و namayeshgah.com به صورت عمومی فعالیت می­کنند.

شما با عضویت در این سایتها می­توانید یک صفحه شخصی برای خود ایجاد کنید و ضمن معرفی شرکت خود، محصولات و اخبار مرتبط با فعالیتی که دارید را در این سایتها معرفی نمایید. معمولا عضویت در این سایتها رایگان است و در صورتی که بخواهید محصولات شما به صورت ویژه نمایش داده شوند مبلغی را به صورت عضویت سالانه پرداخت می­کنید.

همچنین وب سایت­های B2C با هدف فروش مستقیم به خریدار بوجود آمده اند، برخی از این وب سایتها امکان تعریف کالا و مشخصات آن را به شما می­دهند مانند سایت Mozando.com و برخی دیگر کالاهای از قبل تعریف شده دارند و شما برای فروش کالا تنها باید قیمت و شرایط فروش مانند نحوه ارسال و ارائه گارانتی و… را مشخص نمایید مانند سایت itbazar.com یا  digionline.com، معمولا وب سایتهایی که در نوع دوم قرار می­گیرند وب سایتهای تخصصی هستند و برای یک صنعت خاص فعالیت می­کنند.

شبکه های اجتماعی

شبکه­ های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر، یوتیوب و نمونه های داخلی آن مانند سایت کلوب، آپارات و… می­توانند مکان بسیار مناسبی برای معرفی کالاهایی که دارید و ایجاد ارتباط مناسب با مخاطب باشند. با توجه به نوع کالایی که دارید، می­توانید بهترین شبکه­های اجتماعی برای تبلیغ کالای خود را پیدا کنید و اقدام به فروش آن نمایید. به عنوان مثال اینستاگرام برای محصولاتی که مخاطب عام دارند و مخاطب آنها خانم­ها هستند بسیار مناسب است.

روش­های دیگری نیز برای فروش کالا از طریق اینترنت وجود دارد، مانند عضویت در فروشگاه سازها، ایجاد وبلاگ رایگان و معرفی محصولات و استفاده از سیستم­های همکاری در فروش. در صورتی که کالای مناسبی برای فروش دارید، پیشنهاد میکنم حتما روش­هایی که در این مقاله معرفی شد را امتحان کنید و نتیجه آن را مشاهده نمایید، فراموش نکنید که استفاده از این سایت­ها رایگان است و به این نکته دقت کنید که ایجاد اعتماد و ارائه سرویس مناسب به مشتری می­تواند تاثیر بسیار بالایی در فروش شما داشته باشد.

 

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته چگونه کالای خود را از طریق اینترنت بفروشیم؟ اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/how-to-sell-their-goods-on-the-internet/feed/ 0 نکات بسیار مهم سئو http://modirnab.ir/2017/03/17/very-important-tips-for-seo/ http://modirnab.ir/2017/03/17/very-important-tips-for-seo/#respond Fri, 17 Mar 2017 14:47:12 +0000 http://modirnab.ir/?p=7841 نکات بسیار مهم سئو سئو علمی است که تمام مدیران سایت ها باید بدانند، بسیاری از مشتریانی که با من تماس میگیرند بر این باور هستند که سئو چیزی جدا از طراحی سایت است و فکرمیکنند که باید طراحی سایت خود را به شرکتی بسپارند و سئو را به شرکتی دیگر و تولید محتوا را ...

نوشته نکات بسیار مهم سئو اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

نکات بسیار مهم سئو

سئو علمی است که تمام مدیران سایت ها باید بدانند، بسیاری از مشتریانی که با من تماس میگیرند بر این باور هستند که سئو چیزی جدا از طراحی سایت است و فکرمیکنند که باید طراحی سایت خود را به شرکتی بسپارند و سئو را به شرکتی دیگر و تولید محتوا را به تیمی دیگر محول کنند. در حالیکه سئو یعنی همه اینها با هم! شما نمی توانید سایت موفقی داشته باشید اگر هرکدام از موارد زیر را نداشته باشید:

 • طراحی و ساختار مناسب سایت
 • محتوای مناسب
 • سرعت خوب لودشدن صفحات
 • گرافیک خوب
 • طراحی کاربر پسند

نکات بسیار مهم سئو

عدم وجود هر یک از موارد بالا بر روی سئو تاثیر منفی می گذارد. سئو یعنی همه اینها با هم. در این مقاله میخواهم به نکته ای اشاره کنم که اکثر مدیران سایت ها از آن غفلت می کنند.

نکته مهم سئو

نکته بسیار مهمی که در سئو وجود دارد زمان است: سایتی که مدت زیادی از راه اندازی آن نمی گذرد قطعا در حال عادی نمی تواند بازدید زیادی را به خود جلب کند، صفحه ای که قدمت بیشتری داشته باشد بازدید بالاتری نسبت به صفحه جدید بدست می آورد. من در بین مشتریانم دیده ام که بسیاری این اشتباه را مرتکب می شوند و صفحه قدیمی سایت خود را حذف می کنند، این بزرگترین اشتباهی است که یک مدیر سایت می تواند انجام دهد زیرا گوگل و سایر موتورهای جستجو اهمیت ویژه ای در سئو برای صفحات قدیمی قائل هستند.

 

شاید برایتان اتفاق بیفتد که به طور کلی ساختار و طراحی سایت خود را تغییر داده باشید، در اینصورت تمام آدرسهای سایت شما تغییر می کند و اتفاقی که برای سایت شما خواهد افتاد این است که تمام صفحات قدیمی شما تبدیل به خطا خواهد شد و صفحات جدید نیز مجددا باید ایندکس شوند، در این صورت باید خیلی حساب شده گام بردارید. نکات پیشرفته درباره انتقال سایت و تغییرات اینجنینی را در دوره آموزش سئو به طور کامل توضیح خواهم داد.

یکی از مشتریانم با من تماس گرفت و گفت که مدتی بازدید سایتش پایین آمده بود و فکرکرده بودند که به دلیل وجود برخی از اطلاعات در سایتشان است که بر روی چگالی تاثیر منفی می گذارد و به همین دلیل اطلاعات سایت را پاک کرده اند، اما بعد از این اتفاق نه تنها بازدید گوگل آنها افزایش پیدا نکرده بلکه کمتر هم شده. دلیل این موضوع کاملا روشن است، صفحات قدیمی سایت شما ارزش زیادی دارند پس همیشه سعی کنید آنها را حفظ کنید و حتی اگر سایت خود را تغییر می دهید گوگل را از این تغییرات مطلع کنید.

نکات سئو

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته نکات بسیار مهم سئو اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/very-important-tips-for-seo/feed/ 0 سئو نویسی و تولید محتوا http://modirnab.ir/2017/03/17/seo-writing/ http://modirnab.ir/2017/03/17/seo-writing/#respond Fri, 17 Mar 2017 13:58:45 +0000 http://modirnab.ir/?p=7833 سئو نویسی و تولید محتوا نحوه تولید محتوا در اینترنت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، شاید شما هم جمله معروف “محتوا پادشاه است” را شنیده باشید. توسعه و رشد هر کسب و کاری در اینترنت ارتباط مستقیمی با محتوای ارائه شده در آن دارد. محتوای خوب و مفید نه تنها باعث خواهد شد که کاربران ...

نوشته سئو نویسی و تولید محتوا اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

سئو نویسی و تولید محتوا

نحوه تولید محتوا در اینترنت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، شاید شما هم جمله معروف “محتوا پادشاه است” را شنیده باشید. توسعه و رشد هر کسب و کاری در اینترنت ارتباط مستقیمی با محتوای ارائه شده در آن دارد. محتوای خوب و مفید نه تنها باعث خواهد شد که کاربران سایت مجددا به آن مراجعه کنند، بلکه باعث می­شود موتورهای جستجو اهمیت و امتیاز ویژه­ای به سایت شما بدهند و تعداد بازدیدکنندگان سایت شما افزایش یابد، از طرف دیگر افرادی که مطالب شما را مطالعه می­کنند، آنها را در شبکه­های اجتماعی و سایر سایتها به اشتراک می­گذارند و همین موضوع باعث رشد شما خواهد شد. در واقع بدون داشتن محتوای مفید، هرگونه تبلیغات و تلاش برای رشد بیشتر یک کسب و کار اینترنتی با شکست مواجه می­شود.

سئو نویسی

کپی برداشتن از مطالب

بسیاری از مدیران سایتها به بهانه کمبود زمان و هزینه ­بر بودن، به جای تولید محتوا به کپی برداشتن از مطالب سایر وب­سایتها و منابع اینترنتی می­پردازند، غافل از اینکه انجام چنین کاری باعث جریمه شدن سایت­ آنها در گوگل می­شود و به مرور ورودی سایت خود را از دست خواهند داد.

آیا تولید مطالب اختصاصی باعث پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی می­شود؟ پاسخ منفی است، باید در نظر داشت که تولید محتوا و کپی نکردن آن به تنهایی کافی نیست و باعث موفقیت شما نخواهد شد! در این مقاله به ویژگیهای یک مطلب مفید اینترنتی و نحوه تولید مناسب آن می­پردازم.

تولید محتوا

مهمترین ویژگی یک مطلب، مفید بودن و همچنین سادگی و قابل فهم بودن آن است. از این اصل که بگذریم، برای تولید مطالب همواره باید چهار مرحله را طی کنید: تحلیل رقبا و نیازهای مخاطب، بدست آوردن کلمات کلیدی، تولید محتوای مناسب و انتشار مطالب و ایجاد ترافیک.

۱٫ تحلیل رقبا و نیازهای مخاطب

تحلیل نیازهای مخاطب و رقبایی که دارید به شما کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید، محتوایی که تولید می­کنید در راستای نیازهای مخاطب است. این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا تا زمانی که از نیازهای مخاطبان و مشتریان بالقوه خود مطلع نشوید نمی­توانید محتوای خوب و مفیدی تولید کنید. محتوایی که رقبای شما تولید می­کنند و موضوعاتی که درباره آن صحبت می­کنند می­تواند ایده­های خوبی به شما در جهت تولید محتوای مناسب بدهد.

۲٫ بدست آوردن کلمات کلیدی

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و کلماتی که مشتریان بالقوه شما به دنبال آنها جستجو می­کنند و یا سوالات ذهنی که دارند اهمیت بسیار بالایی دارد. برخلاف تصور اولیه، بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب کار ساده­ای نیست. چهار پارامتر مهم که در انتخاب کلمات کلیدی مناسب تاثیر دارند عبارتند از: مرتبط بودن با مخاطب هدف، تعداد جستجوی زیاد در اینترنت، تعداد رقبای کم و داشتن رقبایی با قدرت پایین. هر چقدر که یک کلمه کلیدی امتیاز بیشتری در پارامترهای فوق داشته باشد کلمه­کلیدی مناسبتری برای شما خواهد بود.

۳٫ تولید محتوای مناسب

زمانی که می­خواهید در مورد موضوعی مطلب جدیدی بنویسید، سعی کنید که به تمام جوانب موضوع بپردازید و به سوالات ذهنی مخاطب در مطلب خود پاسخ دهید. هرگز متن مطلب و تصاویر آن را از دیگر سایت­ها کپی نکنید و مطالب را یا بر اساس تجربه و تحقیقات خودتان بنویسید و یا از منابع معتبر ترجمه کنید.

نوشتن مطالب مفید همراه با توضیحات کامل و استفاده از تصویر برای انتقال بهتر مطلب می­تواند کمک زیادی به خوانده شدن و انتشار مطالب شما در اینترنت بکند. همچنین گرفتن بازخورد از کاربران سایت می­تواند به شما در بهبود مطالب و کیفیت آنها کمک کند.

۴٫ انتشار مطالب و ایجاد ترافیک

پس از تولید مطالب، نوبت به انتشار مطالب و ایجاد ترافیک می­رسد. قطعا اگر مطلب خوبی تولید کنید اما کسی آن را نخواند، ارزشی ایجاد نکرده­اید. به همین جهت پس از تولید مطلب، آن را در شبکه­های اجتماعی مختلف و گروه­هایی که به کسب و کار شما مرتبط هستند منتشر کنید، از انجمن­های اینترنتی برای انتشار مطلب خود کمک بگیرید، با استفاده از ایجاد لیست ایمیل مطالب تولیدی را برای افراد علاقمند ایمیل کنید و در نهایت سعی کنید مطالب تولید شده خود را برای کاربران بیشتری در اینترنت به نمایش بگذارید. قطعا اگر مطلب فوق جذابیت کافی داشته باشد، کاربران اینترنتی به انتشار مطالب شما ادامه می­دهند و ترافیک بیشتری را می­توانید برای سایت خود جذب کنید.

با تکرار چهار مرحله فوق به مرور فهرست مخاطبین سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد و می­توانید رشد قابل توجهی به کسب و کار خود از طریق اینترنت بدهید. علاوه بر مزایای مستقیمی که این کار برای جذب مخاطب دارد، موتورهای جستجو به مطالب شما علاقمند شده و آنها را بر اساس کلمات کلیدی که انتخاب کرده­اید نمایش خواهند داد و ورودی قابل توجهی نیز می­توانید از طریق موتورهای جستجو بدست آورید. همواره به خاطر داشته باشید که شناخت نیازهای مخاطب و کیفیت مطالب نقشی اساسی در رشد کسب و کار اینترنتی شما ایفا می­کنند.

امیدوارم که با استفاده از نکات این مقاله بتوانید به تولید محتوای مفید در اینترنت بپردازید.

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته سئو نویسی و تولید محتوا اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/seo-writing/feed/ 0 دلایل استفاده از گوگل ترندز http://modirnab.ir/2017/03/17/reasons-to-use-google-trends/ http://modirnab.ir/2017/03/17/reasons-to-use-google-trends/#respond Fri, 17 Mar 2017 13:47:47 +0000 http://modirnab.ir/?p=7830 دلایل استفاده از گوگل ترندز ابزار Google Trends یکی از ابزارهای مفید شرکت گوگل است که از طریق آن می­توانیم نیازها و رفتارهای مخاطب محصولات و خدماتی که ارائه می­­دهیم را تحلیل کنیم. هدف اولیه شرکت گوگل از ارائه این ابزار، نمایش روند بازار برای فروش محصولات مختلف و ارائه اطلاعات آماری در زمینه مسائل ...

نوشته دلایل استفاده از گوگل ترندز اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>
دلایل استفاده از گوگل ترندز

ابزار Google Trends یکی از ابزارهای مفید شرکت گوگل است که از طریق آن می­توانیم نیازها و رفتارهای مخاطب محصولات و خدماتی که ارائه می­­دهیم را تحلیل کنیم. هدف اولیه شرکت گوگل از ارائه این ابزار، نمایش روند بازار برای فروش محصولات مختلف و ارائه اطلاعات آماری در زمینه مسائل پزشکی و اجتماعی بود. اما به مرور ابزارهای Google Insights و Google Trends با هم ادغام شدند و در حال حاضر استفاده از این ابزار مزایا و کاربردهای بسیار زیادی دارد.

دلایل استفاده از گوگل ترندز

در پایان هر سال میلادی گوگل کتابچه­ای منتشر می­کند که در آن رفتارها و علایق مردم کشورهای مختلف بر اساس کلماتی که در گوگل جستجو کرده­اند مشخص می­شود، این اطلاعات می­تواند برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل مختلف بسیار مفید باشد. شما نیز می­توانید از طریق آدرس اینترنتیGoogle.com/trends/explore به گوگل ترندز دسترسی داشته باشید و بازار هدف خود را تجزیه و تحلیل کنید.

امکاناتی که ابزار گوگل ترندز در اختیار شما قرار می­دهد عبارتند از:

 • امکان مقایسه میزان جستجوی کلمات کلیدی مختلف در بازه زمانی مشخص
 • نمایش نقشه جغرافیایی و مشخص کردن مکان جستجوکنندگان بر اساس کشور، استان و شهر
 • پیشنهاد کلمات­کلیدی مشابه که کاربران آنها را جستجو می­کنند
 • پیش­بینی میزان جستجوی کلمات­کلیدی در آینده بر اساس اطلاعات سالهای قبل
 • نمایش کلمات­کلیدی که بیشترین رشد را در ماه­های اخیر داشته­اند
 • علایق و افکار مردم در شهرها و کشورهای مختلف بر اساس کلمات کلیدی که در بازه­های زمانی مختلف جستجو می­کنند

برای اینکه بیشتر با کاربردهای مفید این ابزار آشنا شوید، چند مثال در این زمینه ارائه می­کنم:

مثال۱: فرض کنیم که شما تمایل دارید که یک برند جدید در زمینه دوربین مداربسته تولید کرده یا به کشور وارد کنید و قبل از انجام چنین کاری بدانید که چند مشتری بالقوه برای این کار وجود دارد و در چه زمانی از سال بیشترین فروش را خواهید داشت. همچنین ممکن است بخواهید در مورد اینکه در کدام استان کشور می­توانید فروش بهتری داشته باشید تحقیق کنید. برای انجام چنین کاری می­توانید با وارد کردن کلمات کلیدی دوربین مداربسته و نصب دوربین مداربسته در ابزار Google Trends روند جستجوی عبارات فوق را بررسی کرده و اطلاعات جالبی بدست آورید. پس از بررسی این عبارات در گوگل می­توان تشخیص داد که:

 • نیاز جامعه به دوربین مداربسته از سال ۲۰۰۹ تا کنون رشد بسیار زیادی داشته است و کماکان روند رشد آن ادامه دارد.
 • برخلاف تصور اولیه، بیشترین تقاضا برای خرید و نصب دوربین مداربسته در استانهای آذربایجان­غربی، مازندران، خراسان رضوی ،اصفهان و قم وجود دارد و تهران در رتبه هفتم قرار دارد.
 • میزان جستجوی عبارت دوربین مدار بسته از دوربین مداربسته بیشتر است، یعنی اکثر افراد بین کلمات مدار و بسته فاصله می­گذارند. افرادی که بین کلمات مدار و بسته فاصله می­گذارند در استانهای مرکزی، اردبیل، مازندران، همدان، زنجان، خراسان رضوی و قزوین قرار دارند و تهرانی­ها این عبارت را کم­تر جستجو می­کنند.
 • کلمه کلیدی نصب دوربین مداربسته تنها در تهران جستجو می­شود!
 • جستجوی عبارت آموزش دوربین مداربسته در ماه­های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و افراد زیادی به دنبال یادگیری نصب دوربین مداربسته هستند.

با توجه به اطلاعات فوق می­توانید برنامه­ریزی مناسبی برای نحوه تبلیغات و معرفی کالای خود داشته باشید و بهتر با طرز فکر و نیازهای جامعه آشنا شوید.

مثال ۲: شما می­خواهید داروی جدیدی در زمینه جلوگیری از ریزش مو تولید کنید، می­خواهید در مورد میزان فروش این کالا در کشور تحقیق کنید. برای چنین کاری کلمات کلیدی ریزش مو، کاشت مو و جلوگیری از ریزش مو را مورد بررسی قرار می­دهیم.

گوگل ترندز google trends آموزش

اطلاعاتی که با تحلیل کلمات کلیدی فوق بدست می­آیند عبارتند از:

 • کلمه کلیدی ریزش مو جستجوی بالایی دارد و روند جستجوی آن رو به رشد است. همچنین کاشت مو نیز رشد قابل توجهی داشته است.
 • بیشترین جستجوی عبارت کاشت مو به ترتیب در شهرهای کرمانشاه، تهران، همدان، اهواز، شیراز، کرج و تبریز وجود دارد و بیشترین جستجوی عبارت ریزش مو در همدان، شهرکرد، ارومیه، تبریز و اردبیل است.
 • علاوه بر کلمات فوق، کاربران به دنبال کلماتی مانند: دکتر کاشت مو، روش کاشت مو، کلینیک کاشت مو، کاشت مو طبیعی، مرکز کاشت مو، درمان ریزش مو، جلوگیری ریزش مو، علت ریزش مو، شامپو ریزش مو، تقویت مو و… جستجو می­کنند.
 • بیشترین جستجوی عبارات مرتبط با ریزش مو در فصل پاییز صورت می­گیرد. (تحقیق در مورد علت این موضوع می­تواند جالب باشد)

همچنین می­توان با استفاده از گوگل ترندز در مورد مسائل اجتماعی و پزشکی تحقیق کرد، به عنوان مثال بررسی میزان رشد سرطان در سالهای اخیر در ایران و مقایسه آن را با کشورهای دیگر و یا بررسی روشهای تبلیغاتی در کشورهای مختلف. برای مشاهده آمار دقیق تعداد جستجوی کلمات کلیدی می­توان از ابزار Keyword Planner استفاده کرد که در مقالات بعدی در مورد آن توضیحات بیشتری خواهم داد.

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته دلایل استفاده از گوگل ترندز اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/reasons-to-use-google-trends/feed/ 0 آشنایی با وبمسترتولز گوگل و آپدیت های آن http://modirnab.ir/2017/03/17/google-webmaster-tools-update/ http://modirnab.ir/2017/03/17/google-webmaster-tools-update/#respond Fri, 17 Mar 2017 13:10:44 +0000 http://modirnab.ir/?p=7826 آشنایی با وبمسترتولز گوگل و آپدیت های آن Webmaster Tools یکی از سرویس های ویژه مدیران سایتها است که با هدف افزایش کیفیت سایتها با توجه به معیارهایی شرکت گوگل است. این کار برای افزایش کیفیت نتیایج مرتبط با عبارات جستجو طراحی شده است. این سرویس مدت چندین سال است که راه اندازی شده و اخیرا ...

نوشته آشنایی با وبمسترتولز گوگل و آپدیت های آن اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

آشنایی با وبمسترتولز گوگل و آپدیت های آن

Webmaster Tools یکی از سرویس های ویژه مدیران سایتها است که با هدف افزایش کیفیت سایتها با توجه به معیارهایی شرکت گوگل است. این کار برای افزایش کیفیت نتیایج مرتبط با عبارات جستجو طراحی شده است.

وبمسترتولزگوگل

این سرویس مدت چندین سال است که راه اندازی شده و اخیرا بازبینی بر روی برخی امکانات و ظاهر آن صورت گرفته است.

آشنایی با وبمسترتولز گوگل

قبل از هر چیز این رو توضیح بدم این سرویس بهترین نتیجه را زمانی خواهد داشت که صاحب سایت امکان ویرایش کدهای آن رو داشته باشه، به عبارتی ممکن است نیاز به تغییراتی باشد که برنامه نویس باید آنها را انجام دهد. برای وبلاگها و سایر سرویسها در صورت داشتن شرایطی که در ادامه مطرح خواهد کرد، امکان استفاده از این سرویس گوگل وجود دارد.

 • بررسی ویژگی و مزایا

قبل از هر کاری باید سایت را در این سرویس ثبت کنید و سپس آن را تایید هویت کنید. این مراحل را در آخر این مقاله خواهید خواند. پس از وارد شدن به حساب خود موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.

بخش Dashboard

در این صفحه که صفحه آغازین سایتی که ثبت کرده اید است، اطلاعات مختصری از آخرین وضعیت سایت نمایش داده می شود. اینها شامل اطلاعاتی در مورد وضعیت sitemap ها، وضعیت بازبینی سایت توسط موتور گوگل و وضعیت کلمات کلیدی جستجو شده برای ورود به سایتتان است.

در منوی سمت چپ لیستی منویی می بینید که از طریق آن را سایر قسمت های این سرویس می توانید دست پیدا کنید.

مدیریت Sitemap

Sitemap یا به فارسی نقشه سایت، به صورت تعدادی استاندارد عرضه شده که اکثر آنها را گوگل در این سرویس پشتیبانی می کنه. همچنین گوگل این امکان رو میده که نقشه سایت رو به صورت Feed یا “خوراک” ثبت کنید.

با ثبت نقشه سایت گوگل می تونه خیلی راهت تر و سریع تر به مرور سایت شما بپردازد و آدرسهایی که ممکن است لینکی به آنها داده نشده باشه رو پیدا کنه. همچنین تغییرات صفحه خیلی سریعتر شناسایی خواهند شد. استفاده از این سرویس خیلی موثر است و حتما حداقل یک نقشه سایت به ثبت برسانید.

پس از ثبت نقشه سایت می توانید آخرین وضعیت آن را بررسی و تعداد لینکهای اضافه شده به موتور جستجوی گوگل را مشاهده کنید.

مدیریت دسترسی به قسمتهای سایت (Crawler access)

قبل از پیدایش سرویس هایی مانند Webmaster Tools صاحبان سایت برای جلوگیری از دسترسی و اندیس شدن برخی صفحات مجبور به استفاده از فایلی به نام robots.txtt بودند. این فایل فرمت خاصی دارد که این امکان را می دهد که به صفحات خاص دسترسی داد و یا دسترسی را ممنون اعلام کرد.

تمام موتور جستجو های کنونی از این فایل پشتیبانی می کنند ولی گوگل در این سرویس و در این بخش این اجازه را می دهد که کنترل بیشتری بر روی دسترسی ها داشته باشید. امکان حدف آدرسها یکی از این موارد است.

همچنین در این بخش می توان به تولید فایل robots.txt پرداخت و آن را در موتور های جستجوی مختلف گوگل مورد آزمایش قرار داد.

مدیریت SiteLinks

در صورتی که خوش شانس باشید و سایت شما دارای بازدید زیاد و همچنین PageRank بالایی باشد در این صورت ممکن است که گوگل لینک سایت شما را به صورت دیگری نشان بدهد. مانند زیر:

گوگل وبمسترتولز

Sitelinks

در این قسمت می توانید لینکهایی که در Sitelinks داده شده را ویرایش کنید.

تنظیمات کلی سایت (Settings)

این تنظیمات در داخل بخش Site configuration با نام Settings قرار دارند. کارهای می توانید انجام بدهید به شرح زیر است.

ویمسترتولز

Site Settings

اولین مورد انتخاب کشور هدف است. با این انتخاب سایت شما فقط در جستجو هایی که از آن کشور انجام می شود قرار خواهد گرفت. متاسفانه ایران در این لیست قرار ندارد.

همچنین می توانید به گوگل بگویید که آدرس سایت شما را با www نمایش بدهد یا نه و یا اینکه با توجه به لینک ها این کار را انجام دهد. این گزینه با نام Preferred domain مشخص شده است.

و سرانجام تنظیم تعداد دفعات مراجعه موتور کاوشگر گوگل به سایت در قسمت Crawl rate قابل تنظیم است. ممکن است که به علت بزرگ بودن سایت و مشکلات سرور نتوان پاسخ گوی درخواستهای اضافی بود که در این صورت این مقدار باید کم شود. در صورتی هم که از عدم شناسایی به موقع تغییرات سایت ناراضی هستید مقدار آن را افزایش دهید.

توجه کنید که این گزینه بر ترافیک سایت و همچنین به روز بودن لینکها تاثیر زیادی دارد و در تغییر این مقادیر دقت کند.

بهترین کلمات کلیدی – Top search queries
در این قسمت کلمات کلیدی که در موتور جستجو بیشترین مراجعه را به سایت شما کرده است نمایش داده می شود. همچنین موقعیت شما در نتایج جستجو با استفاده از کلمات کلیدی که در سایت استفاده کرده اید نمایش داده می شود.

این لیست خیلی مهم است و با استفاده از آن می توان فهمید که کاربران به چه چیزهایی علاقه دارند. همچنین چه کلمات کلیدی شانس بیشتری برای کلیک دارند. با استفاده از این کلمات می توانید سایت خود را بهینه تر کنید.

وبمسترتولز

Top search queries

لینک ها به سایت – Links to your site
در این صفحاتی که لینکهایی از سایت های دیگر به آن داده شده است لیست می شوند. همچنین می توان متن لینکی که برای لینک دادن استفاده شده است را مشاهده کرد.

با استفاده از این ویژگی مشخص می شود که کدام صفحات بیشتر مورد پسند مخاطبین قرار گرفته که به آن لینک داده اند و از چه واژگانی برای لینک دادن استفاده کرده اند. امکان مشاهده سایت های لینک داده نیز وجود دارد.

کلمات کلیدی – Keywords

در این صفحه لیست پر کاربردترین کلمات کلیدی قرار دارد. برای درک ساختار مطالب صفحات شما برای تنظیم مقادیر Keyword مناسب است.

برای فارسی این مشکل وجود دارد که حروف اضافه مانند “در” در بالاترین مکان قرار می گیرند.

لینک های داخلی – Internal Links

لیست صفحاتی که در داخل سایت به یکدیگر لینک داده اند در این صفحه نمایش داده می شود. تعداد لینکهایی که به یک صفحه خاص داده شده مشخص است و امکان مشاهده صفحات لینک داده شده وجود دارد.

از این سرویس می توان برای شناسایی لینک هایی که صفحات به یکدیگر می دهند استفاده کرد.

مشترکین خوراک – Subscriber stats

در صورتی که سایت شما Feed یا خوراک ارائه میده در این صفحه می تونید وضعیت مشتریک خود را در سرویس Google Reader مشاهده کنید. در صورتی که این feed ها را قبلا در قسمت sitemap ثبت نکرده باشید می توانید آنها را مستقیما از اینجا به لیست Sitemap ها اضافه کنید.

خطاهای موتور کاوشکر – Crawl errors

موتور کاوشگر گوگل رباتی است که با حرکت در میان سایتها و لینکها آنها را با فرمول خاصی امتیاز بندی کرده و به فهرست نتایج جستجو اضافه می کند. در این صفحه جزئیات خطاهایی که در هنگام کاوش درون سایت شما پیش آمده نمایش داده می شود.

این خطاها در سه گروه عمده Web و Mobile-Chtml و Mobile-Xhtml تقسیم بندی شده که نشان دهنده وجود سه موتور کاوشگر متفاوت برای این نوع صفحات است.

به غیر از Web بقیه موارد زمانی نشان داده می شود که سایت سرویس هایی برای موبایل ارائه کند.

بخش های فرعی شامل جزئیات خطاها هستند که درتصویر مشاهده می کنید:

گوگل وبمستر تولز

Crawl Errors

همیشه این موارد را دنبال کنید کنید چراکه اگر مشکلی در کاوش صفحه ای پیش بیاید بدان معنی است که ممکن آن صفحه در نتایج جستجو نشان داده نشود و یا اینکه تغییرات در نتایج اعمال نشود.

در این لیست تنها موردی که ممکن شما را به اشتباه بیاندازد و باید به آن توجه کنید قسمت “Restricted by robots.txt” است. صفحات لیست شده در این قسمت دارای اشکال نیستند و فقط توسط robots.txt که قبلا گفته شد، از لیست نتایج حذف شده اند و در نتیجه موتور کاوشکر آنها را کاوش نکرده است. این لیست کمک خواهد کرد که بدانید دقیقا کدام صفحات از نتایج جستجو حذف شده اند.

گزارش موتور کاوشگر – Crawl stats
این گزارش عملکرد موتور کاوشگر بر روی سایت است که شامل میانگین مدت زمان صرف شده برای دریافت صفحات و تعداد روزانه صفحات بازدید شده و همچنین حجم باند مصرفی است.

این گزارش بسیار جالی است که از آن می توانید برای تغییر عمکرد موتور کاوشگر که شرح آن در بخش Settings داده شد استفاده کنید. توجه کنید که این آمار به صورت ۱۵ روز یکبار به روز می شود. به مقادیر آن دقت کنید و در صورتی که تغییر ناگهانی در آن دیدید، ممکن است مشکلی در سایت یا سرور میزبان سایت شما پیش آمده باشد.

5

Crawl Stats

همچنین در زیر این آمار خلاصه وضعیت سایت از نظر Page Rank نمایش داده شده است. یعنی در حالت کلی سایت بیشتر در بالای نتایج نمایش داده می شود یا نه.

در ادامه صفحه ای که در هر ماه دارای بیشترین Page Rank بوده نیز نمایش داده می شود.

پیشنهادات بهینه سازی – HTML suggestions

به نظر من این بخش یکی از جالب تری قسمت های این سرویس گوگل است. در این قسمت لیست صفحاتی که دارای مشکلات جزئی هستند که مانع از ارتقاء رتبه آنها در نتایج جستجو می شوند وجود دارد.

برای نمونه در صورتی که دو صفحه از یک عنوان استفاده کنند، این مورد در قسمت Duplicate title tags با عنوان وجود یک مشکل نمایش داده خواهد و با ورود به جزئیات امکان مشاهده صفحاتی که دارای اشکال هستند نمایش داده خواهد شد.

سعی کنید همیشه این صفحه را بررسی کنید و اشکالات گرفته شده را برطرف کنید. مطمئن باشید نتایج خوبی خواهد داشت. معمولا کمی طول می کشد که تغییراتی که به سایت داده اید در این سرویس منعکس شود ولی به هر حال بسیار با ارزش خواهد بود.

 • نحوه ثبت سایت در این سرویس

پس از اینکه وارد صفحه Webmaster Tools شدید بر روی گزینه Add site کلیک کرده و آدرس سایت رو وارد کنید. پس از آن آدرس سایت نمایش داده خواهد شد که نیاز به تایید دارد. برای تایید سایت بر روی گزینه Verify this site کلیک کنید:

گوگل webmastertools

افزودن سایت به Webmaster Tools

تایید هویت سایت را به دو صورت می توانید انجام دهید. اول اینکه یک تکه کد Html را به صفحه اصلی سایت اضافه کنید و راه دوم اینکه یک فایل با نام مشخص در مسیر اصلی سایت قرار دهید.

در صورتی که به ساختار صفحات html آشنایی ندارید بهتر است که از روش دوم و قرار دادم فایل در مسیر اصلی سایت استفاده کنید. این فایل یک فایل خالی خواهد بود که نام آن را با انتخاب گزینه HTML file در قسمت Verification method به شما نمایش خواهد داد. این نام معمولا فرمتی مانند googlee30bf8a27611ecb4.html دارد.

آپدیت های گوگل وبمسترتولز

تایید سایت

پس از تایید سایت امکانات این سرویس فعال خواهند شد.

نکته ای برای وبلاگها: سرویس های وبلاگ در صورتی می توانند از این سرویس گوگل استفاده کنند که اجازه ویرایش صفحه Htmll وبلاگ را داشته باشند. به این علت که برای تایید سایت نیاز به افزودن کدی به صفحه است. خوشبختانه بیشتر سرویس ها شامل blogfa، mihanblog ، blogspot و غیره این امکان را می دهند.

آپدیت های وبمسترتولز

گوگل هر چند وقت یکبار ابزارهای خود را بروز رسانی می کند. این تغییرات بعضا آنقدر زیاد هستند که آموزشهایی که مبتنی بر ساختار ابزار طراحی می شوند در زمانی بسیار کوتاه کاربردی بودن خود را از دست می دهند. به عنوان مثال گوگل آنالیتیکز به سرعت در حال تغییر است و امکانات جدیدی به آن اضافه میشود یا امکاناتی از آن حذف می شود.

در این مطلب چند خبر مهم در مورد تغییرات وبمسترتولز گوگل را به شما منتقل میکنم:

 • ابزار حذف sitelinks از وبمسترتولز حذف گردید. این ابزار حدود ۹ سال در وبمسترتولز قرار داشت و در صورتی که نمی خواستید لینک خاصی در گوگل قرار بگیرد و گوگل آن را به عنوان سایت لینکز سایت شما نمایش دهد می توانستید آن را حذف کنید. site links به لینکهایی گفته می شود که افراد پس از جستجوی برند شما در گوگل در پایین سایت شما مشاهده می کنند. (به عنوان مثال در گوگل جستجو کنید: وب۲۴ )
 • ابزار content keywords نیز از وبمسترتولز حذف گردید. گوگل اعلام کرده که این ابزار صرفا جهت نمایش محتوای پیدا شده در سایت شما توسط گوگل کاربرد داشت و با توجه به اینکه کاربران می توانند از طریق ابزارهای دیگر مانند fetch as google محتوای ایندکس شده را مشاهده کنند دیگر نیازی به نمایش این ابزار به آنها نیست.
 • ایندکس featured phone گوگل بازنشسته شد. بسیاری از تکنولوژی ها عمر کوتاهی دارند و به سرعت از بین می روند، برخی از آنها حتی قبل از اینکه توسط عام مردم مورد استفاده قرار گیرند این اتفاق برایشان می افتد مانند بن سازه CORBA که در چند ماهگی با استانداردهای جدیدتر جایگزین شد و… این موضوع در مورد زبانهای برنامه نویسی مانند WML و همچنین بسیاری از استانداردهای موبایل نیز صدق می کند. با توسعه موبایلهای هوشمند دیگر تقریبا شخصی از طریق موبایلهای قدیمی به اینترنت متصل نیست و گوگل نیز بخش خزنده، گزارشات و تمام موارد مربوط به featured phone را از ابزار وبمسترتولز خود خذف کرد و آنها را بازنشسته کرد.

 

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته آشنایی با وبمسترتولز گوگل و آپدیت های آن اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/google-webmaster-tools-update/feed/ 0 چگونه نرخ تبدیل را افزایش دهیم http://modirnab.ir/2017/03/17/how-to-increase-conversion-rates/ http://modirnab.ir/2017/03/17/how-to-increase-conversion-rates/#respond Fri, 17 Mar 2017 12:44:38 +0000 http://modirnab.ir/?p=7819 چگونه نرخ تبدیل را افزایش دهیم نکته­ بسیار مهمی که اکثر مدیران سایت­ها و  افرادی که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند از آن غافلند بهینه سازی نرخ تبدیل است.  بهینه سازی نرخ تبدیل به این معنی است که ما توانسته­ایم چند درصد از بازدیدکنندگان سایت را به خریدار محصول خود تبدیل کنیم و از ...

نوشته چگونه نرخ تبدیل را افزایش دهیم اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>
چگونه نرخ تبدیل را افزایش دهیم

نکته­ بسیار مهمی که اکثر مدیران سایت­ها و  افرادی که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند از آن غافلند بهینه سازی نرخ تبدیل است.  بهینه سازی نرخ تبدیل به این معنی است که ما توانسته­ایم چند درصد از بازدیدکنندگان سایت را به خریدار محصول خود تبدیل کنیم و از آنها درآمد ایجاد کنیم. قطعا هدف از ایجاد هر کسب و کار اینترنتی کسب درآمد است و سایتی که محصولی برای فروش نداشته باشد و نتواند از سایت خود درآمد کسب کند، نمی­تواند به موفقیت دست پیدا کند.

بهینه سازی نرخ تبدیل سایت

بازدیدکننده خود ببهینه سازی نرخ تبدیل نسبت مستقیم با سود شما دارد و در صورتی که این فرآیند را به خوبی انجام دهید، با هزینه­ای بسیار اندک سود بسیار زیادی برای کسب و کار آنلاین خود ایجاد می­کنید.

در واقع هر سایت اینترنتی برای بدست آوردن بازدیدکننده باید هزینه کند و از روش­های مختلف به دنبال ایجاد ترافیک و افزایش اشد، در بسیاری از مواقع لازم است که برای تبلیغات هزینه انجام شود و در صورتی که هزینه تبلیغات را به تعداد بازدید حاصل از آن تبلیغ تقسیم کنیم، هزینه هر یک نفر بازدیدکننده از آن تبلیغ مشخص می­شود. اگر برای یک سایت فرضی، هزینه هر بازدیدکننده هدفمند را ۱۰۰۰ تومان در نظر بگیریم و از هر ۱۰۰ نفر بازدیدکننده یک نفر خرید انجام دهد،

نرخ تبدیل ما یک درصد است و برای هر خریدی که از سایت انجام می­شود صد هزارتومان هزینه شده است و در صورتی که سود ما کمتر از این مبلغ باشد متضرر خواهیم شد.

اما اگر نرخ تبدیل خود را از یک درصد به پنج درصد افزایش دهیم، فروش ما پنج برابر خواهد شد و هزینه تبلیغات ما همان هزینه قبلی است و برای جبران هزینه تبلیغات به طور متوسط در هر فروش باید بیست هزارتومان سود کرده باشیم و اگر نرخ تبدیل را به بیست درصد افزایش دهیم، هزینه تبلیغات ما برای هر فروش تنها پنج هزارتومان خواهد بود.

پیچیده کردن فرآیندهای فروش و داشتن مراحل سخت و زیاد در وب سایت، یکی از عواملی است که باعث خواهد شد نرخ تبدیل شما کاهش پیدا کند. اگر سایت ما مراحل زیادی برای فروش داشته باشد، کاربران در مراحل مختلف از انجام عملیات مورد نظر صرف نظر می­کنند و این موضوع دلایل مختلفی دارد که از جمله آنها می­توان به پیچیدگی کار با سایت، کندی سایت، مردد بودن در پرداخت مبلغ و… اشاره کرد.

ساده­سازی فرآیندهای فروش و همچنین کوتاه کردن آنها می­تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد و از طرف دیگر قرار دادن روش­های مختلف دستیابی به دکمه خرید در بهبود فروش سایت بسیار موثر است.

افزودن بخش راهنما در سایت و معرفی بخش­های مختلف به کاربران و مشخص کردن آنها می­تواند نرخ تبدیل شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. به عنوان مثال ایجاد یک ویدئوی آموزشی با زمان کوتاه که سایت شما و فرآیندهای آن را به کاربران معرفی می­کند می­تواند نرخ تبدیل شما را افزایش دهد.

کاربران اینترنتی با ذهنیتی که از قبل دارند به سایت شما مراجعه می­کنند و گرافیک، چیدمان و نحوه ارائه اطلاعات در سایت شما، اگر بر اساس ذهنیت قبلی آنها نباشد، می­تواند باعث شود که نتوانند با سایت شما کار کنند و به بخشی که می­خواهند دسترسی پیدا کنند.

نکته بعدی که می­تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد، گرفتن آمار مناسب از کاربران سایت در جهت بهبود عملکرد آن است.

به عنوان مثال ممکن است شما لینک عضویت در سایت را در منوی بالای سایت قرارداده باشید از دید خودتان عضویت در سایت موضوعی مشخص و واضح باشد، اما کاربران سایت در پیدا کردن آن مشکل داشته باشند و به همین دلیل نتوانند عضو سایت شوند. راهکار مناسب در چنین حالتی گرفتن بازخورد از کاربران است، به عنوان مثال می­توانید موارد زیر را بررسی کنید:

 • آیا کاربران می­توانند به راحتی بخش عضویت در سایت یا خرید را پیدا بکنند؟
 • آیا کاربران می­توانند به راحتی عضو سایت شوند و مراحل آن به سادگی اجرا می­شوند؟
 •  آیا چیدمان بخش­های مختلف سایت مناسب است و موارد مهم­تر به سادگی در دسترس قرار دارند؟
 • آیا در توضیحات بخش­های مختلف، نکاتی که برای کاربران اهمیت دارد و سوالاتی که در ذهنشان هست پاسخ داده شده است؟
 • آیا گرافیک سایت به موضوع سایت ارتباط دارد و اعتماد مناسب را در کاربران ایجاد می­کند؟
 • مراحل خرید به میزان کافی ساده طراحی شده­اند؟ از چه روش­هایی می­توان آنها را بهبود داد؟
 • آیا وب سایت ما در تمام دستگاه­ها و تمام سیستم­های عامل به خوبی نمایش داده می­شود؟

سوالات فوق را می­توان از کاربران پرسید و بر اساس تجربه کاربران سایت و انجام آزمایش­های مختلف مانند آزمایش A/B که در مقالات قبل در مورد آن صحبت کردیم، بهترین حالت را انتخاب کرد. یکی از روش­های مرسوم برای این کار cart sorting نام دارد. در این روش بخش­های مختلف سایت بر روی کارت­ نوشته می­شود و از کاربران خواسته می­شود تا این کارت­ها را به سلیقه خود در صفحه قرار دهند تا بهترین حالت ایجاد شود. سپس بر اساس آمار و اطلاعات بدست آمده از کاربران، بهترین حالت چیدمان سایت مشخص می­شود.

نکته دیگری که در بهینه سازی نرخ تبدیل اهمیت دارد، ایجاد روش­های مختلف دسترسی به بخش­های مختلف و حتی ایجاد روش­های مختلف ارسال و پرداخت اینترنتی است. با انجام این کار به کاربران مختلف اجازه می­دهیم تا از روشی که به آن علاقمند هستند، کار را انجام دهند و این موضوع نرخ تبدیل ما را بهبود خواهد بخشید. به عنوان مثال ممکن است برخی از مشتریان تمایل به پرداخت آنلاین داشته باشند و برخی دیگر تمایل به پرداخت به صورت حضوری و در صورتی که ما در سایت هر دو روش را داشته باشیم می­توانیم به هر دو گروه خدمات ارائه کنیم و مشتریان را از دست نخواهیم داد.

با بهبود و ساده سازی مراحل کار و در نظر گرفتن نیازها و خواسته­های کاربران می­توانیم نرخ تبدیل سایت خود را بهبود داده و فروش خود را افزایش دهیم. بهینه سازی نرخ تبدیل یکی از مهمترین کارهایی است که مدیران سایت­ها باید با آن آشنا باشند و تکنیکهای آن را در سایت خود بکار گیرند، امیدوارم که نکات مطرح شده در این مقاله به شما کمک کند تا نرخ تبدیل سایت خود را بهینه سازی کنید.

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته چگونه نرخ تبدیل را افزایش دهیم اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/how-to-increase-conversion-rates/feed/ 0 بهترین روش بازاریابی اینترنتی (نظرسنجی) http://modirnab.ir/2017/03/17/best-marketing-methods/ http://modirnab.ir/2017/03/17/best-marketing-methods/#respond Fri, 17 Mar 2017 11:40:43 +0000 http://modirnab.ir/?p=7817 بهترین روش بازاریابی اینترنتی بهترین روش بازاریابی اینترنتی که در نظر سنجی در سایت marketingprofs.com از بین ۳۰۰ نفر از بازاریابان اینترنتی مطرح دنیا انجام شد، از آنها خواسته شده بود که در مورد موثرترین روش­های بازاریابی آنلاین که منجر به افزایش فروش محصولات و کسب درآمد می­شود، نظر خود را بیان کنند. اکثر این افراد ...

نوشته بهترین روش بازاریابی اینترنتی (نظرسنجی) اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

بهترین روش بازاریابی اینترنتی که در نظر سنجی در سایت marketingprofs.com از بین ۳۰۰ نفر از بازاریابان اینترنتی مطرح دنیا انجام شد، از آنها خواسته شده بود که در مورد موثرترین روش­های بازاریابی آنلاین که منجر به افزایش فروش محصولات و کسب درآمد می­شود، نظر خود را بیان کنند. اکثر این افراد عقیده داشتند که استفاده از بازاریابی ایمیلی و تکنیکهای آن می­تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش یک کسب و کار اینترنتی داشته باشد

نتایج نظر سنجی عبارتند از:

 • بازاریابی ایمیلی ۴۸%
 • استفاده از صفحه فرود در وب سایت ۴۵%
 • بازاریابی محتوایی ۴۳%
 • بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) ۳۷%
 • بازاریابی رسانه­های اجتماعی ۲۶%
 • برگزاری وبینار و رویدادهای آنلاین ۲۶%
 • تبلیغات در موتورهای جستجو (Pay per click) 23%
 • آزمایش فرآیندها و بهینه سازی ۱۰%

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

نتایج نظر سنجی

نتایج نظرسنجی فوق نشان می­دهد که در حدود نیمی از این افراد عقیده دارند که استفاده صحیح از تکنیکهای بازاریابی ایمیلی می­تواند کمک بسیار زیادی به رشد یک کسب و کار و افزایش فروش آن بکند.

برخی از نکاتی که در مورد بازاریابی ایمیلی مطرح می­شود 

 1. بازاریابی ایمیلی به معنی ارسال هرزنامه به تعداد انبوهی از ایمیل های مختلف نیست. در واقع انجام چنین کاری ارزش زیادی برای شما ایجاد نخواهد کرد و در اکثر مواقع منجر به فروش نخواهد شد.
 2. ارسال ایمیل به افراد غیرعلاقمند و نامرتبط می­تواند این ریسک را به همراه داشته باشید که ایمیل­های شما اسپم شناخته شوند.
 3. ایمیل نقش بسیار زیادی در برقراری ارتباط موثر و مداوم با مخاطب دارد. یک مدیر سایت برای ایجاد ترافیک و هدایت بازدیدکننده به سمت سایت خود متقبل هزینه­های مختلفی می­شود، در صورتی که نتواند این بازدید را بر روی سایت خود حفظ کند لطمه شدیدی خواهد خورد.
 4. با استفاده از ایمیل و ایجاد صفحه فرود می­توان لیست ایمیل افرادی که به موضوع سایت شما علاقمند هستند را جمع آوری کرد و با آنها ارتباط ایجاد کرد. صفحه فرود، صفحه ای است که شما کاربران سایت را به سمت آن صفحه هدایت می­کنید و در آن صفحه از طریق فرم خاصی که دارید اطلاعات آنها را دریافت می­کنید.
 5. به طور متوسط، تعداد اعضا خبرنامه­های اینترنتی در سال ۲۵% کاهش خواهند داشت و بهتر است همواره لیست مخاطبین خود را افزایش دهید.
 6. استفاده از ایمیل زمانی تاثیر زیادی خواهد داشت که آن را با سایر برنامه­های بازاریابی خود هماهنگ کنید، به عنوان مثال لینک شبکه­های اجتماعی خود را در قالب ایمیل­ها قرار دهید و یا آدرس صفحه فرود خود را در شبکه­های اجتماعی معرفی کنید.
 7. در حال حاضر تعداد قابل توجهی از ایمیل­های ارسالی از طریق موبایل خوانده می­شوند، سعی کنید که قبل از ارسال ایمیل از نمایش صحیح آن در دستگاه­های مختلف اطمینان حاصل کنید.
 8. اطمینان حاصل کنید که کلیک کردن بر روی جملات فراخوان برای عمل، در ایمیل­های ارسالی شما امکان پذیر باشد.
 9. از جملات توصیفی در کنار تصاویر استفاده کنید تا در صورتی که تصاویر ایمیل نمایش داده نشدند، توضیحات مربوط به تصویر قابل خواندن باشد.
 10. امکان لغو عضویت را در ایمیل­های خود قرار دهید تا افرادی که علاقمند به دریافت ایمیل نیستند به راحتی بتوانند از لیست شما خارج شوند. این کار به بهبود کیفیت لیست شما کمک می­کند.
 11. فاصله زمانی ارسال بین ایمیل­ها نباید خیلی کوتاه یا خیلی طولانی باشد.
 12. طراحی ساده و مناسب صفحه فرود می­توان تاثیر قابل توجهی در رشد لیست مخاطبین شما داشته باشد، در صفحه فرود از کلیدهایی با رنگ متفاوت استفاده کنید و سعی کنید در اطراف فرم فضای خالی وجود داشته باشد.
 13. در ایمیل­های ارسالی از عنوان مناسب و جذاب استفاده کنید، طول عنوان ایمیل بهتر است بین ۴ تا ۹ کلمه باشد و در ذهن خواننده سوال ایجاد کند تا باعث باز کردن ایمیل شود، البته به هیچ عنوان نباید از عناوین زرد و فریبنده در عنوان ایمیل استفاده کرد.
 14. برای ارسال ایمیل می­توانید از وب سایتهایی مانند mailchimp.com استفاده نمایید. اینگونه وب سایت­ها علاوه بر اینکه امکان ارسال ایمیل به مخاطبین را در اختیار شما قرار می­دهند، امکان ایجاد صفحه فرود و همچنین مشاهده آمار ایمیل­های دریافت شده و نرخ کلیک کاربران را برای شما فراهم می­کنند.

best marketing method

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته بهترین روش بازاریابی اینترنتی (نظرسنجی) اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/best-marketing-methods/feed/ 0 آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟ http://modirnab.ir/2017/03/17/does-it-make-traffic-more-sales/ http://modirnab.ir/2017/03/17/does-it-make-traffic-more-sales/#respond Fri, 17 Mar 2017 11:09:48 +0000 http://modirnab.ir/?p=7813 آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟   آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟ هرمشتری برای خود داستانی دارد، فرآیندی که به فروش منجر می­شود بر خلاف تصور بسیاری از افراد، یک فرآیند مستقیم و سریع که در کوتاه مدت به نتیجه می­رسد نیست. آشنایی هر شخص با برند شما از یک ...

نوشته آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟ اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]>

آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟

 

آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟ هرمشتری برای خود داستانی دارد، فرآیندی که به فروش منجر می­شود بر خلاف تصور بسیاری از افراد، یک فرآیند مستقیم و سریع که در کوتاه مدت به نتیجه می­رسد نیست. آشنایی هر شخص با برند شما از یک نقطه شروع می­شود و می­تواند خیلی زود پایان یابد و یا اینکه ادامه پیدا کند. به طور کلی داستان مشتریان شامل سه مرحله می­شود:

 • مرحله هشیاری: مشتری متوجه می­شود که مشکلی دارد.
 • مرحله توجه: مشتری مشکلات خود را تعریف می­کند و به دنبال راه حل برای آن می­گردد.
 • مرحله تصمیم گیری: مشتری یک راه حل را برای خرید انتخاب می­کند.

مشتری

مشتری برای اینکه خرید انجام دهد، باید در مرحله تصمیم گیری باشد، مدت زمانی که مشتری یک مشکل را حس می­کند و پس از آن به دنبال راه حل برای برطرف کردن آن می­گردد و نهایتا به مرحله خرید می­رسد به طور معمول، زمان کوتاهی نیست و خریدهای هیجانی و فوری در بسیاری از کسب و کارها معنا و مفهومی ندارد.

بنابراین این تصور که پس از راه اندازی کسب و کار اینترنتی افراد زیادی به ما مراجعه می­کنند و به سرعت از ما خرید می­کنند تا حد بسیار زیادی خوشبینانه و غیرواقعی است و درصد خریدهایی که به صورت هیجانی انجام می­شود به نسبت کل افراد مراجعه کننده، ناچیز و نزدیک به صفر است.

روش های تبلیغاتی

دلیل اینکه بسیاری از روش های تبلیغاتی از نظر مدیران کسب و کارها نتیجه مناسب نمی­دهند نیز همین موضوع است. خیلی از افراد اینگونه تصور می­کنند که اگر برای سایت خود ترافیک ایجاد کنند و تبلیغات داشته باشند درصد بالایی از افرادی که بر روی تبلیغات کلیک می­کنند و به سایت آنها مراجعه می­کنند از آنها خرید می­کنند و مشتری خواهند شد.

به عنوان مثال این تصور وجود دارد که ما می­توانیم به تعداد زیادی از افراد، ایمیل تبلیغاتی ارسال کنیم و آنها پس از مشاهده ایمیل از ما خرید می­کنند. متاسفانه دیدگاه فوق دیدگاهی بسیار خوشبینانه و غیرواقعی است و دلیل اینکه بسیاری از هزینه­های تبلیغاتی بازگشت سرمایه مناسبی ندارند همین موضوع است.

موفقیت اینترنتی

افراد زیادی هستند که موفقیت اینترنتی را صرفا داشتن رتبه مناسب در گوگل می­دانند و تصور می­کنند که اگر سایت آنها در گوگل رتبه خوبی کسب کند، موفقیت آنها حتمی است. در واقع کاربرانی که از طریق گوگل به سایت شما مراجعه می­کنند دقیقا به دنبال خرید (یا تحقیق برای خرید) محصول یا خدمات شما هستند و در مرحله توجه یا تصمیم گیری برای خرید قرار دارند، بنابراین تبدیل کردن چنین افرادی به مشتری، بسیار ساده ­تر از سایر روش­های تبلیغاتی است.

اما توانایی وب سایت شما برای تبدیل آنها از بازدیدکننده به مشتری اهمیت بسیار بالایی دارد و از طرف دیگر تعداد افرادی که در مرحله تصمیم گیری برای خرید هستند نسبت به افرادی که در مرحله توجه هستند بسیار کمتر است.

برنامه بازاریابی

در واقع اکثر مدیران سایت­ها مشتریان مردد را از دست می­دهند، به این دلیل که برنامه ­ای برای تبدیل آنها به مشتری ندارند. مشتریانی که در مرحله توجه هستند، قرار نیست همان لحظه خریدی انجام دهند و به دنبال کسب اطلاعات و به دست آوردن راه حل هستند، بنابراین استراتژی شما برای آنها نباید فروش فوری محصول باشد. متاسفانه بسیاری از مدیران فروشگاه اینترنتی از این نکته غافل می­شوند و به همین دلیل مشتریانی که در مرحله توجه هستند را از دست می­دهند.

مرکز نقد و بررسی

یکی از دلایل موفقیت سایت اینترنتی دیجی کالا، در سالهای اولیه تاسیس و پیش از اینکه به فروش انواع مختلف محصولات بپردازد، پرداختن به شعار مرکز نقد و بررسی کالاهای دیجیتال بود. با وجود اینکه دیجی کالا یک فروشگاه اینترنتی محسوب می­شد، اما مدیران آن به خوبی می­دانستند که اکثر افراد همان لحظه از فروشگاه آنها خرید نمی­کنند و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر خود هستند، به همین دلیل با برنامه ریزی مناسب و تولید محتوای مفید در مورد کالاهای دیجیتال، چنین افرادی را تبدیل به کاربر وفادار سایت می­کردند و سپس در طول زمان با ایجاد حس اعتماد در آنها، آنها را ترغیب به خرید محصولات دیجیتال از سایت می­کردند.

برنامه ریزی مناسب برای جذب مخاطب

در صورتی که برنامه­ ریزی مناسبی برای جذب مخاطب و شناخت نیازهای او نداشته باشید، کاربران خود را از دست خواهید داد. استفاده از تکنیکهای بازاریابی اینترنتی مانند بازاریابی ایمیلی، ایجاد صفحات فرود، بازاریابی محتوایی، شبکه­ های اجتماعی و… کمک بسیار زیادی در جهت برقراری ارتباط با مشتریان هدفی خواهد کرد که در مرحله توجه هستند

و ارائه راهکارهای آموزشی و تولید محتوای مفید برای آنها نهایتا باعث خواهد شد که چنین افرادی حس اعتماد بیشتری به برند شما داشته باشند و نهایتا زمانی که آماده عبور از مرحله توجه شدند و تصمیم به خرید گرفتند، شما شانس بسیار بیشتری برای انتخاب شدن خواهید داشت. نکته­ای که اکثر افراد آن را در نظر نمی­گیرند این است که فرآیند گذر مشتری از هر مرحله به مرحله دیگر در اکثر کسب و کارها فرآیندی زمان­بر است و نباید توقع بازدهی سریع از تبلیغات مختلف داشت،

بلکه با ایجاد ارتباط میان رسانه­ها و کانال­های مختلف می­توان به افراد مختلف کمک کرد تا به راحتی از مراحل فوق عبور کنند و نهایتا تصمیم مناسب در زمینه خرید را بگیرند.

شبکه های اجتماعی

دقیقا به همین دلیل است که امروزه اکثر برندهای دنیا از شبکه­ های اجتماعی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود استفاده می­کنند و هر از چندگاهی با ارائه پیشنهادات جذاب سعی می­کنند آنها را تبدیل به مشتری کنند. متاسفانه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین حال حاضر در ایران، نه تنها برنامه مشخصی برای این موضوع ندارند،

بلکه از اقدامات اولیه­ای که در زمینه نگهداشتن بیننده در سایت و اعتمادزایی باید انجام دهند، بی اطلاع هستند و به همین دلیل نرخ پرش بالا و نرخ تبدیل پایینی دارند. اینگونه سایت­ها حتی افرادی که به دنبال خرید ناگهانی و هیجانی هستند را از سایت خود فراری می­دهند.

یکی از مهمترین کارهایی که یک مدیر کسب و کار باید انجام دهد این است که بتواند رفتارها و علایق مخاطب خود را تحلیل کند و استراتژی مناسب در جهت برطرف کردن دغدغه­های موجود در این زمینه داشته باشد. اگر نرخ تبدیل مناسب و یا استراتژی مناسبی جهت حفظ ارتباط با مخاطب هدف خود نداشته باشیم، قطعا نمی­توانیم ارزشی برای کسب و کار خود در درازمدت ایجاد کنیم.

بنابراین گرچه داشتن ترافیک ورودی بیشتر می­تواند به ما کمک کند اما به تنهایی هرگز کافی نیست و ما را به سرمنزل مقصود نخواهد رساند.

wikipedia 

Follow Me:
TwitterFacebook

نوشته آیا داشتن ترافیک باعث فروش بیشتر می شود؟ اولین بار در آموزش کسب و کار اینترنتی | مدیر ناب پدیدار شد.

]]> http://modirnab.ir/2017/03/17/does-it-make-traffic-more-sales/feed/ 0