بهترین روش بازاریابی اینترنتی

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

بهترین روش بازاریابی اینترنتی که در نظر سنجی در سایت marketingprofs.com از بین ۳۰۰ نفر از بازاریابان اینترنتی مطرح دنیا انجام شد، از آنها خواسته شده بود که در مورد موثرترین روش­های بازاریابی آنلاین که منجر به افزایش فروش محصولات و کسب درآمد می­شود، نظر خود را بیان کنند.

اکثر این افراد عقیده داشتند که استفاده از بازاریابی ایمیلی و تکنیکهای آن می­تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش یک کسب و کار اینترنتی داشته باشد

نتایج نظر سنجی عبارتند از:

  • بازاریابی ایمیلی ۴۸%
  • استفاده از صفحه فرود در وب سایت ۴۵%
  • بازاریابی محتوایی ۴۳%
  • بهینه سازی برای موتورهای جستجو (سئو) ۳۷%
  • بازاریابی رسانه­های اجتماعی ۲۶%
  • برگزاری وبینار و رویدادهای آنلاین ۲۶%
  • تبلیغات در موتورهای جستجو (Pay per click) 23%
  • آزمایش فرآیندها و بهینه سازی ۱۰%

بهترین روش بازاریابی اینترنتی

نتایج نظر سنجی

نتایج نظرسنجی فوق نشان می­دهد که در حدود نیمی از این افراد عقیده دارند که استفاده صحیح از تکنیکهای بازاریابی ایمیلی می­تواند کمک بسیار زیادی به رشد یک کسب و کار و افزایش فروش آن بکند.

برخی از نکاتی که در مورد بازاریابی ایمیلی مطرح می­شود 

بازاریابی ایمیلی به معنی ارسال هرزنامه به تعداد انبوهی از ایمیل های مختلف نیست. در واقع انجام چنین کاری ارزش زیادی برای شما ایجاد نخواهد کرد و در اکثر مواقع منجر به فروش نخواهد شد.

ارسال ایمیل

ارسال ایمیل به افراد غیرعلاقمند و نامرتبط می­تواند این ریسک را به همراه داشته باشید که ایمیل­های شما اسپم شناخته شوند.

ایمیل نقش بسیار زیادی در برقراری ارتباط موثر و مداوم با مخاطب دارد. یک مدیر سایت برای ایجاد ترافیک و هدایت بازدیدکننده به سمت سایت خود متقبل هزینه­های مختلفی می­شود، در صورتی که نتواند این بازدید را بر روی سایت خود حفظ کند لطمه شدیدی خواهد خورد.

با استفاده از ایمیل و ایجاد صفحه فرود می­توان لیست ایمیل افرادی که به موضوع سایت شما علاقمند هستند را جمع آوری کرد و با آنها ارتباط ایجاد کرد. صفحه فرود، صفحه ای است که شما کاربران سایت را به سمت آن صفحه هدایت می­کنید و در آن صفحه از طریق فرم خاصی که دارید اطلاعات آنها را دریافت می­کنید.

به طور متوسط، تعداد اعضا خبرنامه­های اینترنتی در سال ۲۵% کاهش خواهند داشت و بهتر است همواره لیست مخاطبین خود را افزایش دهید.

استفاده از ایمیل زمانی تاثیر زیادی خواهد داشت که آن را با سایر برنامه­های بازاریابی خود هماهنگ کنید، به عنوان مثال لینک شبکه­های اجتماعی خود را در قالب ایمیل­ها قرار دهید و یا آدرس صفحه فرود خود را در شبکه­های اجتماعی معرفی کنید.

best marketing method

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp
02136124922